Siódme Nie kradnij
2017-09-04 13:23
 Oceń wpis
   

Międzymorze można rozumieć na dwa sposoby - jako obszar geograficzny leżący między trzema morzami - Bałtyckim, Adriatykiem i Czarnym, ale także jako pewien projekt polityczny, który w tej chwili żyje drugim, a może nawet trzecim życiem - mówi red. Stanisław Michalkiewicz (...)

Michalkiewicz o unijnych barierach dla Międzymorza...

 
 
2016-12-08 20:10
 Oceń wpis
   
26 listopada 2016 roku, Stanisław Michalkiewicz - publicysta, prawnik, członek Rady PAFERE, otrzymał nagrodę im. Fryderyka Bastiata. Uroczystość miała miejsce podczas odbywającego się w sejmie Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych.
 
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zamieszczamy wystąpienie Stanisława Michalkiewicza zachęcając do jego obejrzenia.

Wystąpienie St. Michalkiewicza - Bastiat 2016...

 
 
2016-11-09 19:18
 Oceń wpis
   
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na konferencję dotyczącą wolności gospodarczej w krajach Międzymorza. W wolnorynkowym kontekście nasi Prelegenci przyjrzą się gospodarczym i prawnym uwarunkowaniom państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Szczególną uwagę poświęcą oczywiście Polsce oraz jej najbliższym sąsiadom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na konferencję dotyczącą wolności gospodarczej w krajach Międzymorza. W wolnorynkowym kontekście nasi Prelegenci przyjrzą się gospodarczym i prawnym uwarunkowaniom państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Szczególną uwagę poświęcą oczywiście Polsce oraz jej najbliższym sąsiadom.

NA KONFERENCJĘ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH:
15.11.2016 (wtorek), w godz. 09:30 - 14:00
Centrum Prasowe Foksal (Foksal 3/5, Warszawa)
Sala A 
WSTĘP WOLNY

Gościem specjalnym spotkania będzie prof.  Alejandro Chafuen. Urodzony w Argentynie historyk i ekonomista jest założycielem jednego z najważniejszych wolnorynkowych think tanków w USA (Atlas Economic Research Foundation), a także jednym z czołowych badaczy korzeni wolnorynkowej myśli ekonomicznej. Wykłada m.in. w USA, Guatemali, Argentynie. Dr Chafuen na konferencję przyleci z USA, gdzie mieszka i pracuje. Tematem przewodnim jego prelekcji będą Rządy prawa w krajach Międzymorza, a korupcja, kumoterstwo i ukryte siły zła. Ta część spotkania będzie prowadzona w języku angielskim. Nasz Gość ma oczywiście świadomość, że będzie rozmawiał z ludźmi, którzy w znakomitej większości nie posługują się płynnie językiem angielskim. Dlatego będzie mówił w sposób możliwie prosty. W razie potrzeby nasz tłumacz będzie służył pomocą.

Swoją obecnością zaszczyci nas także prof. Boguslavas Gruževskis z Uniwersytetu Wileńskiego. Ten ekonomista i matematyk, a także wybitny specjalista od m.in. prawa pracy, pokaże jak w krajach Międzymorza wygląda ustawodawstwo regulujące zatrudnienie (Wolność zawierania umów o prace w krajach Międzymorza). Wyjaśni jaka jest specyfika, a także podobieństwa i różnice, mocne i słabe strony kodeksów prawa pracy w Polsce oraz u naszych sąsiadów. Czy poszczególne regulacje sprzyjają rozwojowi krajów takich jak Litwa, Ukraina, Słowacja? Profesor Gruževskis był konsultantem Banku Światowego, ekspertem Międzynarodowej Organizacji Pracy i Komisji Europejskiej, a także doradcą w różnych resortach i instytucjach rządowych na Litwie.

Mec. Piotr Andrzejewski polityk, adwokat, członek Trybunału Stanu - opowie o ochronie własności prywatnej według Konstytucji krajów Międzymorza.

Red. Stanisław Michalkiewicz prawnik, publicysta, będzie mówił o krajach Europy Środkowej w kontekście Unii Europejskiej i regulacji ograniczających wolność gospodarczą.

Dr Tomasz Sommer wygłosi wykład pt. "Jak uczynić Międzymorze wolnorynkowym".

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

lle wolności gospodarczej w krajach Międzymorza? Goście: Chafuen, Gruzevskis, Michalkiewicz, Sommer, Andrzejewski...

 
 
2016-06-22 20:45
 Oceń wpis
   

Czegoś głupi? Boś biedny. Czegoś biedny? Boś głupi. - głosi popularne porzekadło. Ukazuje ono stosunek wynikania między biedą a głupotą. No dobrze - ale co to właściwie jest głupota? Sięgnijmy do katechizmu, który wprawdzie o głupocie expressis verbis nie mówi, natomiast wspominając o siedmiu grzechach głównych, a więc - najbardziej rozpowszechnionych - na pierwszym miejscu wymienia pychę (...)

Czegoś biedny? Boś głupi!...

 
 
2016-04-19 16:46
 Oceń wpis
   

Temat konieczności zmiany konstytucji RP pojawia się coraz częściej w debacie publicznej. A jest co zmieniać. Red. Stanisław Michalkiewicz przeanalizował obecnie obowiązującą konstytucję pod kątem jej stosunku do własności prywatnej. Poniżej zamieszczamy jego wystąpienie "Czy konstytucja RP chroni własność", wygłoszone podczas konferencji PAFERE, która odbyła się 2014 roku w Krakowie (wystąpienie dostępne jest w wersji wideo i tekstowej) (...)

Michalkiewicz: Czy konstytucja RP chroni własność...

 
 
2016-04-07 22:09
 Oceń wpis
   

 
 
2016-03-31 14:46
 Oceń wpis
   
Stanisław Michalkiewicz, publicysta, członek Rady PAFERE: "Nie dziwię się, że dzieci nie chcą się rodzić. Gdybym ja wiedział, że przychodząc na świat mam do spłacenia dług, którego nie spłacę przez całe życie to też bym się zastanowił".

Posłuchaj wypowiedzi m.in. na temat przymusu ubezpieczeń, wchodzącego w życie od 1 kwietnia br. programu 500+, demografii i długu publicznego (...)

Michalkiewicz o programie 500+ i długu publicznym...

 
 
2016-03-25 18:11
 Oceń wpis
   

Z czego wynika słabość Unii Europejskiej i niewydolność służb krajów członkowskich? Jak Europa powinna bronić się przed islamskim terroryzmem? O komentarz poprosiliśmy ekspertów i sympatyków PAFERE: Stanisława Michalkiewicza i Bogdana Dąbrowskiego (...)

Terroryści pokazują słabość europejskich państw i instytucji...

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka