Siódme Nie kradnij
2016-09-30 19:42
 Oceń wpis
   
Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego zaprasza do udziału w VI Edycji Konkursu Magister PAFERE  na najlepsze prace magisterskie z dziedziny ekonomii.
Temat konkursu:
"Własność, wolność, przedsiębiorczość - fundamenty rozwoju i dobrobytu"
Do konkursu mogą być zgłaszane prace:
  • obronione w latach 2014-2016,
  • promujące gospodarkę wolnorynkową i związki między etyką, a gospodarką

Prace, w formie pliku PDF wraz z formularzem zgłoszeniowym i dokumentem potwierdzającym obronę pracy, należy wysyłać pod adres: konkurs@pafere.org do 31 grudnia 2016 r.

Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskiej pracy w formie książkowej. Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody finansowe (...)

Szczegóły...

 
 
2016-09-26 19:02
 Oceń wpis
   

Na łamach ostatniego numeru dwumiesięcznika "Polonia Christiana" (nr 52, wrzesień - październik 2016) ukazał się wywiad z doktorem Lechem Haydukiewiczem, demografem zajmującym się zagadnieniami rozwoju kulturowego i demograficznego oraz migracjami.

Dr Haydukiewicz porusza w rozmowie bardzo ważne - z punktu widzenia przyszłości narodu polskiego i polskiego państwa - zagadnienia, dotyczące m.in. systemu przymusowych ubezpieczeń społecznych czy też sytuacji demograficznej naszego kraju.

Dziś, wielu ludzi żyje w przeświadczeniu, że państwo o nas myśli, że zapewni nam ono przyszłość, a już na pewno godną starość (...)

Wolnorynkowy kapitalizm to system uczciwy, moralnie właściwy...

 
 
2016-09-23 20:42
 Oceń wpis
   
Leonard E. Read (1898 - 1983), założyciel fundacji Foundation of Economic Education (FEE.org) zasłynął m.in. z krótkiej książeczki "Ja ołówek", kilka lat temu wydanej również w Polsce.

Autorzy serwisu ProstaEkonomia.pl zadali sobie trud przygotowania filmowej wersji tej niewielkiej, ale jakże pouczającej książeczki. Polecamy tę prezentację wszystkim naszym Czytelnikom - zarówno tym, którzy znają już opowieść o zwykłym ołówku, jak i tym, którzy jeszcze jej nie odkryli (...)

Leonard E. Read - "Ja ołówek"...

 
 
2016-09-19 20:28
 Oceń wpis
   

Wystąpienie Jana Wojciecha Kubania, prezesa Fundacji PAFERE, podczas Forum Polonijnego w Krynicy Górskiej, które odbyło się 7 września 2016...

W Polsce nie ma jeszcze wolności gospodarczej...

 
 
2016-09-14 17:31
 Oceń wpis
   

Sztandarowy wykład Kena Schoollanda po raz pierwszy w sieci oficjalnie z polskimi napisami! na temat fundamentów etycznych liberalizmu. Wykładowca ekonomii na Hawaii Pacific University tłumaczy je m.in. w kontekście znanych nam wzorców ze świata polityki. Ken to wieloletni przyjaciel PAFERE i zagorzały libertarianin. W filmie przekonuje, że konsekwentne trzymanie się przez ludzi sprawujących władzę zasad Austriackiej Szkoły Ekonomii minimalizuje okazje do korupcji i wyrządzania szkód społeczeństwu, równocześnie pozwalając ludziom na dążenie do własnych celów...

Akademia PAFERE: Politycy i my (Ken Schoolland)...

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka