Siódme Nie kradnij
2016-05-31 20:46
 Oceń wpis
   

Czym różni się socjalista od kapitalisty? Można to ująć tak. Socjalista pracuje po to, żeby odpoczywać, im dłużej, tym lepiej. Kapitalista odpoczywa po to, żeby pracować jak najwydajniej i jak najlepiej. Dlatego systemy kapitalistyczne dorobił się majątków, a socjalistyczne biedy (...)

Socjalizm w natarciu...

 
 
2016-05-27 21:44
 Oceń wpis
   

(...) Dwa tygodnie temu bp Andrzej Czaja zarzucił Polakom, że lekceważą słowa papieża. Jako przykład kaznodzieja podał ich postawę wobec uchodźców. To są ludzie żyjący w bezpośrednim zagrożeniu śmiercią. Owszem trzeba pomagać im tam, skąd pochodzą mówił biskup opolski ale dopóki nie mogą doświadczyć pokoju w swojej ojczyźnie, trzeba otworzyć na nich serca i domy. Wszystko wskazuje na to, że polska hierarchia kościelna zdaje sobie powoli sprawę z tego, że ich język nie trafia do wiernych. Jest on nieprzekonujący nie tylko dlatego, że nie wskazuje na źródło problemu, ale w swoim stylu przypomina coraz bardziej unijną wielokulturową retorykę (...)

Uchodźcy i kalkulacja...

 
 
2016-05-24 19:35
 Oceń wpis
   

(...) Komuniści, czyli skrajna lewica, czyli prawdziwi marksiści, czyli czerwoni, są najbardziej radykalni i agresywni w stosunku do prywatnej własności, a szczególnie do tej, którą zakwalifikują jako środki produkcji. Inni z obozu lewicy, bardziej umiarkowani, proponują, lub realizują, stopniowe lub częściowe przejmowanie tej własności przez Państwo, drogą jego ingerencji w życie gospodarcze i ograniczania praw jednostek w swobodnym dysponowaniu swą własnością (...)

Prawica, lewica, a siódme nie kradnij...

 
 
2016-05-23 18:17
 Oceń wpis
   
Karol Marks stwierdzając w XIX wieku, że kapitalizm streszcza się jedynie do wyzysku, na wiele lat zablokował wszelkie dywagacje w tym temacie. Tocząca się historia pokazuje, że od tego momentu kapitalizm nigdy nie cieszył się entuzjazmem i nigdy też nie miał dobrego pijaru.

Do dnia dzisiejszego w większości przypadków czołowi światowi intelektualiści (np. Noam Chomsky, Naomi Klein czy Joseph Stiglitz) nie potrafią pohamować się od druzgocącej krytyki pod jego adresem (...)

Inny wymiar chciwości...

 
 
2016-05-19 18:36
 Oceń wpis
   

Podczas niedawnego spotkania w Klubie Ronina wicepremier Mateusz Morawiecki szumnie zapowiedział "uzdrowienie polskiego kapitalizmu". Pomysł jak najbardziej szczytny - niektóre wnioski i przemyślenia na temat stanu polskiej gospodarki w ostatnich latach są słuszne i warte odnotowania. Ale póki co, patrząc na dotychczasowe dokonania i plany rządu, można by zapytać: czym jest kapitalizm dla obecnego rządu? (...)

Morawiecki: Kapitalizm do naprawy...

 
 
2016-05-17 18:58
 Oceń wpis
   

(...) Szef CAS uważa, że kwoty, jakie rząd planuje pozyskać przez uszczelnienie systemu podatkowego są przesadzone, i tak naprawdę PiS nie wie, w jaki sposób skutecznie to zrobić. Jego zdaniem na wszelkich rządowych pomysłach fiskalnych korzystają przede wszystkim doradcy podatkowi, do których trafia coraz więcej zdezorientowanych podatników (...)

Robert Gwiazdowski: Podatki mają wpływ na demografię...

 
 
2016-05-14 18:11
 Oceń wpis
   
Wojciech Kubań, prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE oraz właściciel firmy komputerowej QBS, opowiada o planach działania Fundacji PAFERE, o robieniu interesów w Polsce i o tym, czego nie uczy polska szkoła na temat gospodarowania własnymi zasobami.

Polska szkoła nie uczy inwestowania w siebie...

 
 
2016-05-13 21:18
 Oceń wpis
   

Z komunizmem zerwaliśmy rzekomo ponad 25 lat temu. Ale czy do końca? Okazuje się, że znacznie łatwiej zmienić ustrój polityczny, niż mentalność. Polacy tak naprawdę nadal tęsknią za socjalizmem, nie za zamordyzmem, ale za socjalizmem - zwłaszcza w gospodarce. Przeświadczenie, że cały czas coś nam się należy od państwa jest powszechne. Chcemy przywilejów, równości, "wsparcia dla rodziny", jednak nie zdajemy sobie sprawy, że nic nie jest za darmo, że państwo żeby dać, wpierw musi komuś zabrać - i bynajmniej nie tylko tym najbogatszym.

Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać m.in. w wadliwym systemie edukacyjnym III RP. Przypominamy wykład prof. Witolda Kwaśnickiego pt.: "Kryzys edukacji, a poziom wiedzy ekonomicznej Polaków". Gorąco polecamy!

Kryzys edukacji, a poziom wiedzy ekonomicznej Polaków...

 
 
2016-05-11 22:27
 Oceń wpis
   
Przytaczaliśmy niedawno na portalu wypowiedź prof. Krzysztofa Rybińskiego, który mówiąc o panującej wokół ekonomii absurdu zdefiniował ją jako budowanie przyszłości społeczeństw na złudzeniu, że dodruk pieniądza zawsze będzie przynosił tylko dobre rezultaty. Cóż z tego, że bańka spekulacyjna, cóż z tego, że dług publiczny, cóż z tego, że rodzące się dziś dzieci przychodzą na świat z garbem zadłużenia...

Dziś czytam, że Unia Europejska będzie decydować o tym, czy Chiny są gospodarką rynkową. Ta Unia Europejska, opanowana przez różnej maści lewaków, socjalistów, trockistów, ma decydować czy najdynamiczniejsza gospodarka świata zasadza się na wolnym rynku (...)

Dał nam przykład ... chiński komunista jak zwyciężać mamy?...

 
 
2016-05-10 21:19
 Oceń wpis
   

Rozmowa z Rafałem Lusiną - przedsiębiorcą, prezesem firmy HABA RL. Nagraniem otwieramy serię "Świat Oczami Przedsiębiorców" przybliżającą sylwetki i historie ludzi, którzy dzięki własnej pomysłowości, konsekwencji i przede wszystkim wytężonej pracy odnieśli sukces zawodowy. Seria filmów ma pokazać jak z perspektywy małych i średnich przedsiębiorców wygląda polska gospodarka, "kuchnia" zarządzania firmą, codzienność na froncie walki o klienta. Mamy nadzieje, że nasi rozmówcy - praktycy biznesu - natchną Was do działania (...)

Świat Oczami Przedsiębiorców. Historia Rafała Lusiny z HABA RL...

 
 
1 | 2 |


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka