Siódme Nie kradnij
2016-04-28 19:11
 Oceń wpis
   
Czy istnieje jakaś relacja pomiędzy minister pracy, p. Elżbietą Rafalską a gospodarką? Napotkawszy w internecie na mem zawierający wypowiedź pani minister na temat płacy minimalnej, którą rząd PiS zamierza wprowadzić już od września 2016 roku - odpowiedź jaka się ciśnie na usta brzmi - SPRZECZNOŚĆ!

Nie siląc się na żadne komentarze zamieszczamy poniżej ten mem. Jednocześnie udało nam się dotrzeć do źródła, gdzie słowa pani Rafalskiej zostały przytoczone. A uczynił to europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk (...)

Minister pracy Elżbieta Rafalska a gospodarka...

 
 
2016-04-25 19:33
 Oceń wpis
   

Mariusz Max Kolonko w swojej MaxTV podsumowuje dotychczasowe rządy PiS oraz tłumaczy skąd się bierze bogactwo i dobrobyt, a także czym jest Krzywa Laffera. Jeśli sądzicie Państwo, że dotacje, subwencje i zasiłki równają się "dobrobyt", jesteście w grubym błędzie (...)

Skąd się bierze dobrobyt?...

 
 
2016-04-19 16:46
 Oceń wpis
   

Temat konieczności zmiany konstytucji RP pojawia się coraz częściej w debacie publicznej. A jest co zmieniać. Red. Stanisław Michalkiewicz przeanalizował obecnie obowiązującą konstytucję pod kątem jej stosunku do własności prywatnej. Poniżej zamieszczamy jego wystąpienie "Czy konstytucja RP chroni własność", wygłoszone podczas konferencji PAFERE, która odbyła się 2014 roku w Krakowie (wystąpienie dostępne jest w wersji wideo i tekstowej) (...)

Michalkiewicz: Czy konstytucja RP chroni własność...

 
 
2016-04-14 13:32
 Oceń wpis
   
Przypominamy, że przez cały czas działa sklep internetowy Fundacji PAFERE, w którym nabyć można interesujące pozycje z zakresu wolnorynkowej literatury. Niedawno nakładem naszej Fundacji ukazała się książka Kamili Wilczyńskiej  - "Ekonomia stosowana. Wstęp do wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości".

Książka ta to bardzo przystępnie napisany podręcznik ekonomii - zwłaszcza takiej, z którą każdy z nas - niezależnie od wieku - styka się codziennie (...)

"Ekonomia stosowana" - czyli jak dokonywać ekonomicznych wyborów...

 
 
2016-04-12 11:42
 Oceń wpis
   
Przypominamy wykład prof. dr. hab. Piotra Jaroszyńskiego pt. Od państwa nadopiekuńczego do totalitaryzmu", wygłoszony podczas konferencji "Państwo opiekuńcze a chrześcijaństwo", która odbyła się 8 września 2012 roku w Krakowie, w sali konferencyjnej firmy "HERBEWO".

Warto sobie ten wykład przypomnieć oraz polecić go innym, zwłaszcza teraz, gdy rządzący politycy, nie potrafiąc wyciągać wniosków z błędów popełnionych przed laty przez rządy innych państw - zwanych "opiekuńczymi", nadal serwują nam rozwiązania oparte na rabunku pieniędzy podatników i przedstawiają je jako "zbawienne dla gospodarki", "sprawiedliwe" czy "moralne" (...)

Od państwa nadopiekuńczego do totalitaryzmu...

 
 
2016-04-09 14:22
 Oceń wpis
   

(...) Wielce Szanowni Ustawodawcy, zwracamy się do Was o wprowadzenie moralnego ładu prawnego na rzecz sprawiedliwości i dobra polskich rodzin, poprzez zaprzestanie, z jednej strony, ustanawiania nowych praw będących w konflikcie z naturalnym prawem człowieka do życia i prawowitej własności (oraz związanej z własnością wolności), a z drugiej strony, poprzez stopniowe wycofywanie praw już ustanowionych a sankcjonujących okradanie obywateli przez państwo (kradzież w majestacie prawa), czy zezwalające na mordowanie dzieci nienarodzonych (...)

Apel do polskich Ustawodawców! W obronie życia i własności...

 
 
2016-04-07 22:09
 Oceń wpis
   

 
 
2016-04-04 20:36
 Oceń wpis
   
"Panowie  protekcjoniści, porozmawiajmy przez chwilę spokojnie i po przyjacielsku" - tak rozpoczyna swój esej XIX-wieczny francuski myśliciel, Fryderyk Bastiat. Zbiór niepublikowanych dotąd w języku polskim utworów Bastiata wydało właśnie wydawnictwo PROHIBITA.

By zachęcić naszych Czytelników do zakupu tej pozycji, wydanej pod wspólnym tytułem "Pamflety", prezentujemy jeden ze znajdujących się w niej esejów w tłumaczeniu Mariana Miszalskiego.

Można go pobrać w formacie PDF. Zwolenników wolnorynkowej klasyki nie trzeba chyba do tego zachęcać (...)

Fryderyk Bastiat - "Rabunek i prawo"...

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka