Siódme Nie kradnij
2016-03-31 14:46
 Oceń wpis
   
Stanisław Michalkiewicz, publicysta, członek Rady PAFERE: "Nie dziwię się, że dzieci nie chcą się rodzić. Gdybym ja wiedział, że przychodząc na świat mam do spłacenia dług, którego nie spłacę przez całe życie to też bym się zastanowił".

Posłuchaj wypowiedzi m.in. na temat przymusu ubezpieczeń, wchodzącego w życie od 1 kwietnia br. programu 500+, demografii i długu publicznego (...)

Michalkiewicz o programie 500+ i długu publicznym...

 
 
2016-03-25 18:11
 Oceń wpis
   

Z czego wynika słabość Unii Europejskiej i niewydolność służb krajów członkowskich? Jak Europa powinna bronić się przed islamskim terroryzmem? O komentarz poprosiliśmy ekspertów i sympatyków PAFERE: Stanisława Michalkiewicza i Bogdana Dąbrowskiego (...)

Terroryści pokazują słabość europejskich państw i instytucji...

 
 
2016-03-23 18:12
 Oceń wpis
   

Zdaniem dr Tomasza Sommera, wydawcy i dziennikarza wolnorynkowego, to pytanie jest stale obecne w dyskursie publicznym. Większość polityków - tak teraz jak i kiedyś - dąży do tego, aby podwyższać podatki i ew. z tych podwyżek kogoś dotować. Jakie skutki ma taka postawa? Dlaczego lepiej obniżać podatki - nawet kosztem likwidacji dotacji? (...)

Sommer: Dotować czy obniżać podatki? (wideo)...

 
 
2016-03-22 20:04
 Oceń wpis
   
Czy bank centralny, instytucja, która stanowi dziś normę systemów finansowych większości państw, może być złem? Tak uważa amerykański ekonomista George Selgin - dyrektor Centrum dla Alternatyw Pieniężnych i Finansowych przy Cato Institute.

W wywiadzie jakiego udzielił on niedawno "Gazecie Prawnej" tłumaczy swoje stanowisko ostrzegając, że przyczyną kolejnego krachu gospodarczego może być tzw. święta trójca: papierowy pieniądz, bankowość centralna i rząd (...)

Banki centralne destabilizują gospodarkę...

 
 
2016-03-19 14:22
 Oceń wpis
   

Prezentujemy naszym Czytelnikom wszystkie nagrodzone prace magisterskie z ubiegłorocznej edycji konkursu Magister PAFERE (...)

Spór o wolność jednostki......

 
 
2016-03-16 14:05
 Oceń wpis
   

(...) Kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, twierdzi, że pieniądze rządowe będą przeznaczone tylko na logistykę i bezpieczeństwo ŚDM, a strona kościelna pokryje wszelkie koszty spotkań o charakterze religijnym i celebracji liturgicznych. Przeznaczenie z budżetu państwa takiej sumy pieniędzy rodzi wiele kontrowersji i niepotrzebnych emocji. Argument, że poprawiona infrastruktura i odnowione obiekty będą wykorzystywane po ŚDM, jest niewystarczający, gdyż chodzi tutaj przede wszystkim o moralny wymiar tego projektu (...)

Czy Światowe Dni Młodzieży są zgodne z wolą Bożą?...

 
 
2016-03-01 18:00
 Oceń wpis
   

Już 9 marca 2016 r. Gościem naszej fundacji będzie ekonomista, działacz wolnorynkowy, prezes największego i najstarszego amerykańskiego think tanku promującego wolność gospodarczą PROF. LAWRENCE W. REED.

Spotkanie organizowane w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (al. Niepodległości 162, sala wykładowa numer 152G) to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby osobiście poznać i w luźnej, akademickiej atmosferze porozmawiać z prezesem Foundation for Economic Education (http://fee.org/).

Ta założona w 1946 roku organizacja od dziesięcioleci promuje idee wolności gospodarczej. Z FEE - w tym z wydawanym przez think tank magazynem "The Freeman" - związani byli tacy "apostołowie" wolnego rynku jak Ludwig von Mises, F.A. Hayek, Henry Hazlitt, Milton Friedman...

Spotkanie to także okazja, aby pogłębić swoją wiedzę.

KIEDY: 9 marca 2016 r., godz. 17:00 - 19:00
GDZIE: Szkoła Główna Handlowa (SGH), al. Niepodległości 162 (Warszawa). GŁÓWNY GMACH UCZELNI (tuż przy stacji metra Pole Mokotowskie) SALA WYKŁADOWA NUMER 152G (pierwsze piętro)

Więcej szczegółów...

Artykuł Lawrence W. Reeda o jego wizycie w Polsce stanu wojennego w 1986 roku

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka