Siódme Nie kradnij
2016-11-30 20:16
 Oceń wpis
   

(...) Czy ten napór obcych cywilizacji Europa może przetrwać? Jan M. Małek uważa, że tak: "(...) Przekonany jestem, że można tego dokonać stawszy się silnymi ideowo, duchowo i materialnie i pozostając wiernymi tradycyjnym wartościom cywilizacji europejskiej, stosując się do nich w praktyce, oraz opierając się na rozwoju sojuszu krajów Międzymorza, poczynając od tych gdzie wartości te wydają się jeszcze być powszechnie bardziej cenione. Do tych krajów, w pierwszym rzędzie, zaliczyć można Polskę, Litwę, Słowację, Węgry, Słowenię. (...)

Międzymorze - Chrześcijańska myśl ekonomiczna jako podstawa polityki gospodarczej...

 
 
2016-11-24 20:26
 Oceń wpis
   

22 listopada 2016 roku, w Pałacu Prezydenckim miała miejsce podniosła uroczystość. Założyciel Fundacji PAFERE a obecnie jej honorowy prezes, Jan Michał Małek, odznaczony został przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy, order naszemu Założycielowi wręczył Szef Gabinetu Prezydenta RP - Adam Kwiatkowski. Drugie, co do rangi (po Orderze Orła Białego), odznaczenie państwowe, ustanowione przez sejm w 1921 roku, Jan Michał Małek otrzymał za całokształt działalności dla dobra Polonii i Polski.

"Gdy w Polsce wprowadzono stan wojenny, Jan Michał Małek bardzo aktywnie włączał się w działalność pomocową dla Solidarności" - powiedział podczas uroczystości Adam Kwiatkowski.

Przypomnijmy, że po wydostaniu się z Polski w 1958 roku, Jan Michał Małek (...)

Jan Małek, założyciel PAFERE, odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski...

 
 
2016-11-19 18:07
 Oceń wpis
   
"Szwedzki model gospodarczy wzbudza spore kontrowersje. Bywa podawany jako przykład sprawnie działającego państwa dobrobytu, które skutecznie redystrybuuje zysk wytworzony przez swoich obywateli. Wielu komentatorów uważa, że taki model jest nie tylko potrzebny w Polsce, ale też możliwy do zastosowania...

...Ale spójrzmy nie tylko na to, co widać, ale co na pierwszy rzut oka jest tu kryte - na koszty szwedzkiego państwa dobrobytu" - tak rozpoczyna się 20-minutowy film pt. "Szwedzki mit".

Szwedzki mit - świetny film!...

 
 
2016-11-10 19:27
 Oceń wpis
   
Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości zaprasza na nadchodzącą konferencję największej studenckiej organizacji wolnościowej w Europie. Wydarzenie będzie miało miejsce w Katowicach już 19  listopada 2016 roku.


Konferencja będzie całodziennym spotkaniem libertarian i wolnościowców z całej Europy. Wśród mówców znajdzie się uznany propagator idei wolnorynkowych, Lawrence Reed, który kilka miesięcy temu był gościem Fundacji PAFERE (...)

Konferencja European Students For Liberty w Katowicach...

 
 
2016-11-09 19:18
 Oceń wpis
   
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na konferencję dotyczącą wolności gospodarczej w krajach Międzymorza. W wolnorynkowym kontekście nasi Prelegenci przyjrzą się gospodarczym i prawnym uwarunkowaniom państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Szczególną uwagę poświęcą oczywiście Polsce oraz jej najbliższym sąsiadom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na konferencję dotyczącą wolności gospodarczej w krajach Międzymorza. W wolnorynkowym kontekście nasi Prelegenci przyjrzą się gospodarczym i prawnym uwarunkowaniom państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Szczególną uwagę poświęcą oczywiście Polsce oraz jej najbliższym sąsiadom.

NA KONFERENCJĘ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH:
15.11.2016 (wtorek), w godz. 09:30 - 14:00
Centrum Prasowe Foksal (Foksal 3/5, Warszawa)
Sala A 
WSTĘP WOLNY

Gościem specjalnym spotkania będzie prof.  Alejandro Chafuen. Urodzony w Argentynie historyk i ekonomista jest założycielem jednego z najważniejszych wolnorynkowych think tanków w USA (Atlas Economic Research Foundation), a także jednym z czołowych badaczy korzeni wolnorynkowej myśli ekonomicznej. Wykłada m.in. w USA, Guatemali, Argentynie. Dr Chafuen na konferencję przyleci z USA, gdzie mieszka i pracuje. Tematem przewodnim jego prelekcji będą Rządy prawa w krajach Międzymorza, a korupcja, kumoterstwo i ukryte siły zła. Ta część spotkania będzie prowadzona w języku angielskim. Nasz Gość ma oczywiście świadomość, że będzie rozmawiał z ludźmi, którzy w znakomitej większości nie posługują się płynnie językiem angielskim. Dlatego będzie mówił w sposób możliwie prosty. W razie potrzeby nasz tłumacz będzie służył pomocą.

Swoją obecnością zaszczyci nas także prof. Boguslavas Gruževskis z Uniwersytetu Wileńskiego. Ten ekonomista i matematyk, a także wybitny specjalista od m.in. prawa pracy, pokaże jak w krajach Międzymorza wygląda ustawodawstwo regulujące zatrudnienie (Wolność zawierania umów o prace w krajach Międzymorza). Wyjaśni jaka jest specyfika, a także podobieństwa i różnice, mocne i słabe strony kodeksów prawa pracy w Polsce oraz u naszych sąsiadów. Czy poszczególne regulacje sprzyjają rozwojowi krajów takich jak Litwa, Ukraina, Słowacja? Profesor Gruževskis był konsultantem Banku Światowego, ekspertem Międzynarodowej Organizacji Pracy i Komisji Europejskiej, a także doradcą w różnych resortach i instytucjach rządowych na Litwie.

Mec. Piotr Andrzejewski polityk, adwokat, członek Trybunału Stanu - opowie o ochronie własności prywatnej według Konstytucji krajów Międzymorza.

Red. Stanisław Michalkiewicz prawnik, publicysta, będzie mówił o krajach Europy Środkowej w kontekście Unii Europejskiej i regulacji ograniczających wolność gospodarczą.

Dr Tomasz Sommer wygłosi wykład pt. "Jak uczynić Międzymorze wolnorynkowym".

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

lle wolności gospodarczej w krajach Międzymorza? Goście: Chafuen, Gruzevskis, Michalkiewicz, Sommer, Andrzejewski...

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka