Siódme Nie kradnij
2014-09-30 19:46
 Oceń wpis
   
Zastanawia mnie dlaczego przedsiębiorcy, którzy osiągnęli sukces, a założona przez nich firma stała się znaną na rynku (nawet na rynku globalnym), tak często opowiadają się za protekcjonizmem i ochroną rodzimego biznesu przed konkurencją międzynarodową.  Wczoraj przeczytałem wywiad z Krzysztofem Domareckim, założycielem Seleny S.A.. Jego pierwsza spółka Selena została założona w 1992 roku, a jej działalność koncentrowała się na rynku polskim, teraz Krzysztof Domarecki jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Selena, globalnego producenta i dystrybutora chemii budowlanej posiadający centralę w Polsce. Jest też jednym z najbogatszych Polaków.

Często spotykam się z opiniami w stylu oczywiście jestem za rynkiem, ale musi to być rynek regulowany. Podobnie jest z wypowiedzią K. Domareckiego: Nie jestem zwolennikiem protekcjonizmu, ale zbyt daleko posunięty liberalizm szkodzi (....)

 
 
 
2014-09-26 21:18
 Oceń wpis
   
Paweł Budrewicz, prezes Fundacji PAFERE dyskutował 25 września br. na antenie Polsat News z posłanką Platformy Obywatelskiej, Agnieszką Pomaską na temat przyczyn, dla których Polacy wyjeżdżają z kraju i tego, czy mają po co wracać. Zapraszamy do obejrzenia programu (....)
 
 
 
2014-09-25 20:14
 Oceń wpis
   

Karol Marks (1883), ekonomista i działacz rewolucyjny, uważał, że nakład pracy automatycznie nadaje wartość produktowi. Taki sposób myślenia przeczy zdrowemu rozsądkowi i musiał zaprowadzić marksistów na manowce.

Wartość użytkowa chleba nie zależy od tego, czy ktoś go upiekł i włożył w jego produkcję swój czas, ale od tego, czy ktoś zechce go kupić, aby zaspokoić nim odczuwany głód. Marks z pewnością nie popełniłby takiego błędu, gdyby przeczytał Przypowieść o robotnikach w winnicy.

Ekonomia zbawienia


W czasach Jezusa jeden denar stanowił pełne dzienne wynagrodzenie pracownika, które pozwalało mu na utrzymanie rodziny. Wielu komentatorów Pisma Świętego wyciąga z tego pochopnie wniosek, że to z tego powodu gospodarz każdemu z pracujących w winnicy zapłacił po denarze bez względu na czas pracy. Ale czy gospodarz winnicy, która jest symbolem królestwa Bożego, może wypłacać pensję za pracę, która nie została wykonana?(....)

Wolnorynkowe kazanie o. Jacka Gniadka: Za jednego denara

 
 
2014-09-11 19:48
 Oceń wpis
   

Konkurs!

Czeka na Was książka autorstwa Lee Edwardsa "Amerykański konserwatyzm. Krótka historia" (dzięki uprzejmości Wydawnictwa Słowa i Myśli) oraz wejściówka dla dwóch osób na bankiet. Wystarczy kogoś zaprosić - gość zapłaci 20% mniej.

Wygraj książkę o historii amerykańskiego konserwatyzmu... i nie tylko

Wszyscy zyskują, nikt nie traci. (szczegóły)

 
 
2014-09-05 21:20
 Oceń wpis
   

Lee Edwards, legenda amerykańskiego konserwatyzmu, już wkrótce w Polsce, jako gość konferencji Fundacji PAFERE zaplanowanej w Krakowie na 19 i 20 września 2014 roku!

Lee Edwards - jeden z najwybitniejszych przedstawicieli myśli konserwatywnej w Stanach Zjednoczonych, związany jest z Heritage Foundation. Jest autorem wielu książek. Napisał m.in. biografię prezydenta Ronalda Reagana i Barry'ego Goldwatera. Współpracuje z wieloma czasopismami, m.in. z Wall Street Journal, Washington Times, czy Los Angeles Times. Obecnie jest przewodniczącym Fundacji Pamięci Ofiar Komunizmu, która ma na celu stworzenie światowego centrum pamięci o ofiarach komunizmu. Jest laureatem Nagrody Wolności Waltera Judda (....)

Legenda amerykańskiego konserwatyzmu już wkrótce w Polsce

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka