Siódme Nie kradnij
2014-07-30 21:28
 Oceń wpis
   

30 lipca 2014 roku komisja Fundacji PAFERE oceniła projekty zaprezentowane w konkursie na nowe logo i wybrała cztery z nich. Chcielibyśmy poznać Waszą opinię na ich temat. Który projekt najbardziej odpowiada przyjętym przez nas kryteriom, który najpełniej oddawał będzie charakter naszej Fundacji?

Wygraj wartościowe książki!...

 
Tagi: logo, konkurs, PAFERE
 
2014-07-27 21:06
 Oceń wpis
   
"NZS był jedną z naprawdę nielicznych w latach 80-tych organizacji naprawdę antysystemowych, wymierzonych przeciwko absurdalnemu i zbrodniczemu ustrojowi PRL" - pisze w liście do Rady Warszawy prezes PAFERE, Paweł Budrewicz. Jego zdaniem taka organizacja zasługuje na uhonorowanie odpowiednim miejscem na mapie stolicy.
 
Oto treść listu:
 
W imieniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego chciałbym wyrazić zastrzeżenia co do planów Rady nazwania imieniem Niezależnego Zrzeszenia Studentów mało znaczącego pasażu stanowiącego faktycznie drogę do szaletów na tyłach pubu w okolicy skweru Hoovera (....).
 
 
 
2014-07-27 11:33
 Oceń wpis
   

(....) Kiedyś pochwaliłem siostrę zakonną, kierowniczkę katolickiej księgarni, za niecodzienną przedsiębiorczość i zaskoczony usłyszałem od niej w zamian słowa pełne oburzenia "Proszę mnie tylko nie nazywać bizneswoman. Ja nie robię niczego dla zysku". Dzisiaj słowo zysk w kręgach katolickich nabrało negatywnego znaczenia. Może dlatego współczesny Kościół przeżywa kryzys. Osłabł misyjny zapał (.....)

Wolnorynkowe kazanie o. Gniadka: Postawić wszystko na jedną perłę...

 
 
2014-07-21 20:39
 Oceń wpis
   

Idzie nowe, idą zmiany a wszystko ku lepszemu. Rozpoczynamy od zmiany logo. Zostawiamy kolorystykę oraz opieramy się na fundamentach na wartościach i misji Fundacji. Formą chcemy iść ku nowoczesności.

Zleciliśmy prace nad logo i chcemy poznać Wasze zdanie. Który projekt jest najlepszy? W jakim kierunku mamy iść, co zaakcentować, a co pominąć?

Piszcie do nas na adres logo@pafere.org jakie logo i dlaczego będzie odpowiednio reprezentować misję i wartości Fundacji PAFERE? Wybrane przez Ciebie logo nie musi wygrać w konkursie liczy się kreatywność odpowiedzi! A najciekawszą wypowiedź nagrodzimy.(....)

Wygraj cenne książki!....

 
 
2014-07-15 18:51
 Oceń wpis
   
Keynesizm zawodzi za każdym razem. Jednak historia jego niepowodzeń nie powstrzymuje uczniów Johna Maynarda Keynesa przed podejmowaniem kolejnych prób. Gdzie więc leży ekonomiczna prawda? Czy istnieje ekonomiczna teoria, która dowiodła swej prawdziwości w praktyce? Znakomicie, że pytacie!

Przyjrzyjmy się trzem kryzysom gospodarczym, które dowiodły skuteczności Reaganomiki. Oto lekcja druga: Recesja 1960-1961. (Lekcja pierwsza: Zapomniany Kryzys roku 1920).

Od końca drugiej wojny światowej do roku 1960 Stany Zjednoczone doświadczyły czterech niewielkich recesji. Recesja lat 1960-1961 była łagodna jak wiele innych, z bezrobociem sięgającym w maju 1961 roku 7,1 proc.(....)

Reaganomika - działa zawsze i wszędzie....

 
 
2014-07-10 12:38
 Oceń wpis
   

Będzie nowe logo Fundacji PAFERE! Już dziś znamy nagrodę dla sympatyków Fundacji za pomoc w wyborze logo. Za tydzień dowiemy się, jakie zgłoszono prace i jak można wziąć udział w naszym konkursie!

Nagrody przewidziane w konkursie...

 
Tagi: logo, nagroda, PAFERE
 
2014-07-08 11:29
 Oceń wpis
   
Portal Fronda przytacza wypowiedź watykańskiego dyplomaty przy ONZ, abp Charlesa Balvo, który miał powiedzieć, że należy zmienić światowy system ekonomiczny, tak, by stał się bardziej przyjazny ludziom ubogim.

Jak podaje portal Fronda, (...) Watykański dyplomata podkreślił, że pragnienie ograniczenia konsumpcji jest w tym kontekście <>. Jednak tak naprawdę trzeba porzucić model <>. Abp Balvo miał stwierdzić, że Współczesny system ekonomiczny jest manipulowany przez siły pieniądza. Jego zdaniem system ten nie zwraca zbytniej uwagi na osoby najbiedniejsze. Abp Balvo dodał, że należy dziś przykładać większą wagę do <> zrównoważonego rozwoju - czytamy na Frondzie.

Jeśli informacja podana przez Portal Poświęcony jest rzetelna, nasuwa się kilka wątpliwości (....)

Siły pieniądza i niekontrolowany konsumpcjonizm...

 

 
 
2014-07-03 22:36
 Oceń wpis
   

Pogląd, że polski system podatkowy i prawny jest absurdalnie niezrozumiały, to nic nowego. Że jest wymierzony przeciwko człowiekowi, to też prawda tyleż smutna, co oczywista. Pora zatem wreszcie jasno powiedzieć, co zrobić, żeby obywatel stał się podmiotem w systemie podatkowym, a nie tylko służył za obiekt oddziaływania ze strony machiny państwowej - pisze prezes Fundacji PAFERE, Paweł Budrewicz na łamach dziennika "Rzeczpospolita" (....)

Pod czujnym okiem wielkiego brata....

 
 
2014-07-01 19:00
 Oceń wpis
   
Coraz więcej amerykańskich firm przenosi w ostatnim czasie swoje biura do Wielkiej Brytanii. Paradoks: niegdyś wyjeżdżano do USA w nadziei na wzbogacenie się, dziś to Amerykanie poszukują podatkowych przystani poza własnym krajem.
 
Dlaczego akurat Wielka Brytania? (....)

Czy Wielka Brytania staje się rajem podatkowym?...

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka