Siódme Nie kradnij
2014-12-22 18:05
 Oceń wpis
   

Cena benzyny na stacjach może w wyniku obecnych zmian obniżyć się do 4 złotych. Pytanie, na jak długo? I nie chodzi mi o to, czy ropa nie zdrożeje z powrotem, bo to akurat jest mało prawdopodobne.

W cenie litra benzyny połowa to podatki. W takim razie spadek cen to również spadek wpływów do budżetu, zwłaszcza z VAT. Wzrost zużycia może tego nie skompensować, gdyż paliwa, choć tanieją, są nadal drogie i nadal będziemy ich oszczędzać.

Rząd zechce to sobie odbić, podwyższając podatki (....)

Tańsze paliwo pod choinkę. Jak długo?...

 
Tagi: podatki, cena, ropa, paliwo
 
2014-12-13 20:07
 Oceń wpis
   

Już 2000 lat temu nauczanie o najważniejszych zasadach, mających odniesienie do gospodarki, aby ta najlepiej służyła ludziom, mamy do zawdzięczenia Jezusowi i Dekalogowi, na który się Jezus nieraz powołuje.

Niestety, współcześni ekonomiści i prawodawcy stanowiący prawa dotyczące polityki gospodarczej nie czerpią ze zdroju nauk Jezusa Chrystusa i z osiągnięć uczonych, którzy ważność i prawdę tych nauk potwierdzili w działaniu i efektach społecznych gospodarki wolnorynkowej.

Po tekście każdej Przypowieści znajduje się jej omówienie w odniesieniu do wątku gospodarczego,  a czasem i społecznego, i do czasów współczesnych (....)

Nauki Jezusa w odniesieniu do gospodarki i spraw społecznych...

 
 
2014-12-10 20:41
 Oceń wpis
   
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko rozwiązuje się problemy nieznane w żadnym innym ustroju. Każdy, kto zetknął się z państwową służbą zdrowia, nie zaprzeczy, że ta słynna sentencja Stefana Kisielewskiego idealnie pasuje do państwowego systemu ochrony zdrowia w III RP.

Można by rzec, że system ten to jedno wielkie pasmo rozwiązywania problemów nieznanych w innych ustrojach i eksperymentowania na pacjentach. Kto dziś jeszcze pamięta tzw. książeczki usług medycznych, mające stanowić element centralnego rejestru usług medycznych który notabene nie powstał wydrukowane w milionach egzemplarzy, a które nigdy nie zostały wprowadzone w życie? Książeczki poszły zapewne na podpałkę.

Ale eksperymentów nigdy dość. Od 1 stycznia 2015 roku ma wejść w życie tzw. pakiet onkologiczny
(....)

Eksperyment na pacjentach

 
 
2014-12-02 21:24
 Oceń wpis
   
24 listopada 2014 roku prezydent III RP, Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym, która zwiększa ulgi podatkowe dla rodzin wielodzietnych. Na noweli skorzystają rodziny płacące podatek dochodowy, a posiadające więcej niż dwójkę dzieci. Wzrosnąć ma bowiem ulga na trzecie oraz każde kolejne dziecko. Zmiany w ustawie obejmą również tych, którzy nie osiągali dotąd na tyle wysokiego dochodu, by móc skorzystać z odliczenia pełnej ulgi. Jeśli więc ulga była wyższa niż kwota zapłaconego podatku, urząd skarbowy dopłaci podatnikowi brakującą różnicę. 

Prezydent Bronisław Komorowski nadał nowelizacji ustawy o PIT szczególną rangę, z faktu jej podpisania czyniąc medialny show, podczas którego wystąpił wspólnie z małżonką oraz grupą wyższych rangą urzędników (...)

Ten wizerunek zaangażowanej w sprawy rodziny pary prezydenckiej kłóci się nieco z innymi przejawami ich aktywności (....)

Najpierw łupią a potem dają ulgi....

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka