Siódme Nie kradnij
2014-11-09 21:47
 Oceń wpis
   

Ostatnio publicznie coraz częściej przywołuje się nową ideę, która ma szansę na pozyskanie wielu zwolenników. Chodzi o tzw. bezwarunkowy dochód podstawowy (BDP), który zdaniem jego pomysłodawców miałby zostać wprowadzony w obrębie całej Unii Europejskiej (....)

Jednym z zagorzałych propagatorów wprowadzenia BDP jest niemiecki przedsiębiorca, założyciel sieci drogerii DM Werner Goetz. W jednym z wywiadów stwierdził on, że dzięki dochodowi podstawowemu na poziomie 1000 euro miesięcznie (około 4200 zł po obecnym kursie) człowiek stanie się niezależny od innych, będzie mógł robić to, na co ma ochotę, nie będzie przywiązany do rodziny, do pracodawcy, będzie mógł realizować swoje marzenia i ogólnie stanie się szczęśliwszy.

Uważa on, że u człowieka, który nie musi martwić się o to, jak zdobyć dochód, powstanie zdolność do osiągnięć. Jeśli nie muszę się martwić o swoją egzystencję, mogę odważyć się na nowe pomysły (....)

Oświeceni wizjonerzy znów w akcji...

 
 
2014-11-06 20:39
 Oceń wpis
   
W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, które odbędą się 16 listopada 2014 roku Fundacja PAFERE przygotowała tekst ślubowania, które - w naszej ocenie - powinien podpisać każdy kandydat na urząd, czy to radnego, wójta, burmistrza, czy prezydenta miasta. To ślubowanie to chociaż minimum gwarancji dla wyborców, że ich kandydat, gdy już zostanie wybrany, pozostanie wierny jego treści.
 
Wszystkich naszych Czytelników prosimy o przekazywanie tego ślubowania znanym przez siebie kandydatom oraz o przesyłanie kopii już podpisanych na nasz adres pafere@pafere.org. Oto tekst ślubowania :

Ślubowanie

Jako kandydat(ka) na urząd prezydenta, burmistrza, wójta (niepotrzebne skreślić i wpisać nazwę miejscowości), uroczyście ślubuję, że w wypadku wybrania mnie przez szanownych wyborców na to stanowisko, nie zawiodę pokładanego we mnie ich zaufania i świadomy(a) swej odpowiedzialności za nasze wspólne dobro, nie będę: (....)

Ślubowanie kandydatów w wyborach do samorządu...

 
 
2014-11-04 20:21
 Oceń wpis
   
Prace nad nową ordynacją podatkową toczą się w zaciszu ministerialnych gabinetów. Z przecieków docierających do najbardziej zainteresowanych, czyli do zwykłych ludzi docierają szczątkowe wieści. Ale nietrudno się domyślić, że "znowu wygra interes budżetu, a nie obywateli", co na łamach "Naszego Dziennika" zauważa dr hab. Feliks Grądalski.

W artykule "Moralność podatkowa" zwraca on uwagę na to, iż zbyt mało mówi się w Polsce o tzw. moralności podatkowej. Zwraca on uwagę na to, że, o ile często podkreśla się jakie to obowiązki względem państwa ma obywatel, o tyle rzadko zwraca się uwagę na to, jak w relacjach z obywatelem zachowuje się państwo. Tymczasem "państwo jest stroną silniejszą, występuje z pozycji dominium i dysponuje środkami przymusu względem podatnika" (....)

Państwo kontra obywatel - aspekt moralny....

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka