Siódme Nie kradnij
2013-08-29 21:17
 Oceń wpis
   

 

Fundacja PAFERE

 

Informator Fundacji PAFERE
z
29 sierpnia 2013

 
Czy rząd III RP kłamie w sprawie inflacji?

Definicja inflacji jeszcze 40 lat temu była inna niż obecnie obowiązująca. "Głównym powodem zmiany była próba zerwania linku pomiędzy wzrostem cen, a wzrostem podaży pieniądza. Przeciętny Kowalski ma za wzrost cen obarczać chciwe firmy, a nie bank centralny czy wiecznie zadłużający się rząd".

Jaka jest prawda o inflacji?

 

Ustawa o Dziesięciu Przykazaniach

"Czasami się zastanawiam jak wyglądałby Dekalog jeśli Mojżesz poddałby go pod głosowanie w amerykańskim Kongresie" Ronald Reagan. Ta myśl byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych zainspirowała Marcina Bonickiego do twórczego rozwinięcia tematu.

Zapoznaj się z Dekalogiem poddanym głosowaniu w sejmie...


 

Sylwetki ordoliberalnych myślicieli

Zaczynali jako socjaldemokraci, byli liberałami. Walczyli na froncie I WŚ, po wojnie stawali się pacyfistami i krytykami prusycyzmu i biurokracji. Emigrowali wskutek dojścia do władzy nazistów bądź organizowali ośrodki intelektualnego oporu w III Rzeszy. Po wojnie jako doradcy i eksperci projektowali niemiecki cud gospodarczy.

Poznaj notki biograficzne najważniejszych ordoliberałów...


 

Irańczycy na rzecz wolnego handlu

Mało kto wie, że również w Iranie organizuje się ruch na rzecz wolnego handlu. Sankcje gospodarcze nałożone na ten kraj przez Stany Zjednoczone, ich negatywne skutki dla zwykłych obywateli sprawiają, że coraz częściej słychać głosy domagające się ich zniesienia.

Dlaczego sankcje, cła, wszelkie bariery są dla gospodarki szkodliwe?


 

W kwestii kredytów we frankach szwajcarskich

Szerokim echem w mediach odbiły się niedawne decyzje rządów kilku europejskich państw, m.in. Chorwacji, Węgier i Portugalii, by wspomóc tych obywateli, którzy zaciągnęli swego czasu kredyty we frankach szwajcarskich. Pomysły rządów wymienionych państw zostały natychmiast podchwycone przez polskich polityków.

Kto ma spłacać kredyty we frankach?


 

Nigel Farage: unikanie płacenia podatków jest legalne!

Eurodeputowany z ramienia Brytyjskiej Partii Niepodległości, Nigel Farage znów psuje dobre humory socjalistom z Parlamentu Europejskiego i całej unijnej biurokracji. Tym razem tłumaczy, na co m.in. idą pieniądze europejskich podatników oraz dlaczego wielu ludzi unika płacenia podatków.

Zobacz wystąpienie brytyjskiego eurodeputowanego w PE...Wesprzyj PAFERE Sklep PAFERE PAFERE na FB
 PAFERE TV

Fundacja PAFERE Polska ul. Mickiewicza 16/12A, 01-517 Warszawa
Volkswagen Bank Direct 33 2130 0004 2001 0409 4215 0001
Przelewy spoza Polski: SWIFT: ING BP LPW PL 33 2130 0004 2001 0409 4215 0001
Tel. +48 22 215 72 22, 22 215 72 24
Email: pafere@pafere.orgJeśli nie życzysz sobie otrzymywania kolejnych newsletterów od Fundacji PAFERE odeślij ten, wpisując w temat "NIE"

 
 
2013-08-28 21:52
 Oceń wpis
   
Czasami się zastanawiam jak wyglądałby Dekalog jeśli Mojżesz poddałby go pod głosowanie w amerykańskim Kongresie Ronald Reagan.
 
Znany z wielu błyskotliwych wypowiedzi amerykański prezydent faktycznie musiał się zastanawiać, bo żył i działał w czasach, w których zachodni świat stał jeszcze na nogach, a nawet jeśli gdzieś ktoś próbował postawić go na głowie, to każdy trzeźwo myślący człowiek umiał rozróżnić gdzie góra, gdzie dół i doskonale wiedział, że pewien obiektywny porządek rzeczy jednak istnieje. Minęło kilkadziesiąt lat i sytuacja się niestety zmieniła. Świat z uporem maniaka staje na głowie i domaga się nie tylko przyzwolenia, ale wręcz pełnej i bezwarunkowej afirmacji oraz stanowczo tępi każdą krytykę swych dążeń. O wiele więc łatwiej wyobrazić sobie, jak wyglądałby Dekalog poddany obróbce legislacyjnej w dowolnym parlamencie państwa zaliczanego lub pretendującego do tzw. Zachodu.

Tytuł

Można mieć wątpliwości już co do samego tytułu, czy ostałaby się tradycyjna nazwa Dziesięć Przykazań. Po pierwsze, w toku prac parlamentarnych zmianie mogłaby ulec ich liczba. Po drugie, przykazanie to obowiązek, nakaz, a więc we współczesnym odbiorze coś z definicji niesympatycznego.......

Ustawa o Dziesięciu Przykazaniach.....

 
 
2013-08-26 20:16
 Oceń wpis
   
W Iranie coraz częściej słychać głosy wzywające Stany Zjednoczone do zniesienia sankcji gospodarczych nałożonych jakiś czas temu na ten kraj. Irakijczycy, którzy się tego domagają, powołują się na argumenty wolnorynkowe. "Wolny handel, poprzez budowę współzależności, prowadzi do bogactwa dzięki promocji uprzejmości, poszanowania praw innych i pokoju" - czytamy w artykule Reza Ansari, redaktora magazynu "Cheragh-e Azadi".

Artykuł publikuje w swoim serwisie internetowym Blog Obywatelskiego Rozwoju (tłumaczenie: Marek Tatała). Wspomniany wyżej cytat to maksyma Monteskiusza, przywołana przez autora dla zobrazowania oczekiwań, rosnącej jego zdaniem rzeszy Irakijczyków. O tym, że nastawienie w Iranie zaczyna powoli ewoluować przekonuje wybór umiarkowanego prezydenta Iranu Hassana Rouhaniego. Zdaniem Ansariego jest to sygnał, że "(...) wielu Irańczyków jak i część elit politycznych chce zniesienia szkodliwych dla gospodarki sankcji, poprzez zakończenie sporu z Ameryką dotyczącego rozwoju programu nuklearnego".

Autor tekstu z "Cheragh-e Azadi" (po polsku "Lampa wolności") przywołuje w swojej analizie irańskiego ekonomisty, prof. Mousa Ghaninejada, który już od dawna wykazuje szkodliwość amerykańskich sankcji i apeluje do swoich rodaków, by zaczęli domagać się ich zniesienia. Zdaniem Ghaninejada, sankcje......

Irańczycy na rzecz wolnego handlu....

 
 
2013-08-24 13:19
 Oceń wpis
   
 
Czy postęp technologiczny kreuje bezrobocie?

Panuje dziś powszechna opinia, że nowa technologia, czyli komputery i maszyny, kreują bezrobocie, czyniąc pracę ludzką nieużyteczną. Twierdzenie takie jest nieprawdziwe. Byłoby idealnie gdyby maszyny i komputery wykonywały za nas całą "brudną robotę" - wtedy nasze życie stałoby się o wiele lepsze.

Argumenty Williama V. Bandocha Jr., Waltera Blocka...

 

Rozpaczliwa walka rządu z bezrobociem trwa

Rozpaczliwe próby "walki z bezrobociem" to, z jednej strony, propagandowa szopka typowa dla współczesnej polityki, z drugiej - przejaw bezsilności rządzącego establishmentu. Przy czym bezsilność ta ma kilka przyczyn.

Jakie one są?...

 

Czy kryzys z 2008 r. został wymyślony?

W USA ukazała się książka "The Great Deformation. The Corruption of Capitalism in America". Jej autor, były republikański kongresmen, David Stockman stara się przekonać czytelników, że w 2008 roku nie było konieczności tak potężnej interwencji rządowej jaką przeprowadzono w związku z kryzysem finansowym.

Zgubne skutki działania Rezerwy Federalnej...

 

Weź udział w konkursach Fundacji PAFERE

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że Fundacja PAFERE w chwili obecnej organizuje dwa konkursy: Magister PAFERE oraz konkurs "Lekceważenie prawa popytu i podaży". Pierwszy skierowany jest do absolwentów szkół wyższych, drugi natomiast do gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich (w tym tegorocznych absolwentów). W obu przewidziano cenne nagrody.

Szczegóły dotyczące konkursów...


 

 
 
2013-08-21 20:29
 Oceń wpis
   
Ostatnia wypowiedź premiera rządu III RP, Donalda Tuska po raz kolejny dowodzi, że polska polityka zaczyna już chyba dochodzić do szczytów kompletnego wyjałowienia z jakiegokolwiek rozsądku i twórczego myślenia.
 
"Podzielam opinię ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, że trzeba szukać możliwości finansowania skutecznych sposobów walki z bezrobociem, tutaj mówimy przede wszystkim o finansowaniu staży" - stwierdził premier w dniu 20 sierpnia 2013 roku. Tym samym Donald Tusk po raz kolejny wygrywa starą etatystyczną melodię, w myśl której miejsca pracy powinien finansować rząd. Nieważne czy chodzi o staże dla młodych ludzi, czy o dopłacanie przedsiębiorcom, byleby tylko zatrudniali ludzi niezależnie od tego, czy wymaga tego sytuacja na rynku i kondycja firm czy też nie.

Minister pracy Kosiniak-Kamysz rozpoczął niedawno realizację programu, którego podstawą ma być właśnie finansowanie przez rząd stanowisk pracy w prywatnych firmach, o ile pracodawca zgodzi się na przyjęcie pewnych warunków......

Rozpaczliwa walka rządu z bezrobociem trwa....

 
 
2013-08-12 21:36
 Oceń wpis
   

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że Fundacja PAFERE w chwili obecnej organizuje dwa konkursy: Magister PAFERE oraz konkurs "Lekceważenie prawa popytu i podaży".

Pierwszy skierowany jest do absolwentów szkół wyższych, drugi natomiast do gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich (w tym tegorocznych absolwentów). W obu przewidziano nagrody finansowe, a dla zwycięzcy konkursu Magister PAFERE, nagrodę specjalną - publikacja jego pracy magisterskiej w formie książkowej.

O szczegółach na temat obu konkursów dowiedzieć się można ze strony internetowej Fundacji PAFERE.

Magister PAFERE 2013 - IV edycja naszego konkursu...
Konkurs Fundacji PAFERE: Lekceważenie prawa popytu i podaży...

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka