Siódme Nie kradnij
2013-06-27 17:28
 Oceń wpis
   
Wiceprezes Fundacji PAFERE, Piotr Zapałowicz gościł w dniu 26 czerwca 2013 roku na antenie Telewizji TRWAM w programie publicystycznym "Polski punkt widzenia". Rozmowa dotyczyła m.in. systemu emerytalnego w Polsce.
 
Czy OFE to dobre rozwiązanie? Czy ZUS ma szansę przetrwać? Czy Polacy mogą liczyć w przyszłości na godziwe emerytury? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Piotrem Zapałowiczem.

Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania...

 
 
2013-06-12 21:24
 Oceń wpis
   
Fundacja PAFERE ogłasza konkurs skierowany do młodzieży gimnazjalnej i licealnej na esej dotyczący problematyki lekceważenia prawa popytu i podaży. Temat konkursu brzmi: "Do czego prowadzi próba podważenia lub niestosowania się do prawa podaży i popytu?".


Regulamin konkursu:


W Konkursie Lekceważenie prawa podaży i popytu mogą brać udział prace, które:
-
zostały napisane przez uczniów klas gimnazjalnych, licealnych, lub innych klas szkoły średniej
- zostały napisane w konwencji eseju
- poruszają tematykę prawa podaży i popytu, a w szczególności prób podważania go przez polityków lub instytucje państwowe
- nie były wcześniej publikowane w żaden sposób, w części lub całości,
- objętością nie przekraczają dziesięciu tysięcy znaków,
- zostały napisane w języku polskim,
- nie są plagiatem ani w żaden inny sposób nie naruszają praw autorskich i regulaminu Konkursu. W przeciwnym przypadku, organizatorzy zastrzegają sobie prawo wstrzymania nagrodzenia wyróżnionych prac do czasu wyjaśnienia wątpliwości, a w przypadku nagród już przyznanych do ich zwrotu.

Termin nadsyłania prac (Word, Open Office): 31 października 2013 r. pod adres konkurs@pafere.org z dopiskiem prawo  podaży i popytu.

Autorzy nadesłanych prac zobowiązani są do przekazania organizatorom numeru telefonu oraz adresu korespondencyjnego.

Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie wzięcia udziału w Konkursie.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w listopadzie 2013 r.

Wszelkie wątpliwości rozstrzyga Koordynator Konkursu po konsultacji z Przewodniczącym Jury.

Nagrody:
- główny zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 700 zł brutto, a zwycięzca drugiego miejsca - nagrodę 300 zł brutto

Więcej szczegółów....

 
 
2013-06-07 19:25
 Oceń wpis
   
Ochrona własności zapisana jest w konstytucji III RP. Można by pomyśleć, że wszystko jest pod tym względem jak najbardziej w porządku. Praktyka pokazuje jednak, że jest zupełnie inaczej i że tak naprawdę mamy do czynienia nie z prawem obywatela do dysponowania swoją własnością, która rzekomo chroniona jest przez państwo, lecz z władzą państwa nad tą własnością.


Pani Elżbieta Jakubiak, była minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego a potem posłanka PiS, w jednym z wywiadów powiedziała kiedyś, że człowiek może pracować dzięki urzędnikowi, że to urzędnik stwarza przedsiębiorcom warunki do prowadzenia biznesu i że właściwie wszystko zależy od urzędnika. Pani Jakubiak przedstawiła tok myślenia typowy dla mentalności biurokratycznej: zwykły człowiek to niewolnik, biurokrata natomiast to pan, który - jeśli zechce - da swojemu niewolnikowi posmakować trochę wolności.

Znajomy, który posiada na własność kawałek lasu przekonał się poprzedniej zimy, że jest w swoim - rzekomo - prywatnym lesie, tak naprawdę jedynie dozorcą. A przekonał się o tym w momencie, gdy chciał kilku osobom sprezentować choinki na Święta Bożego Narodzenia. Popełnił - jak się potem okazało - pewien błąd. Jakaś nadgorliwość kazała mu poinformować leśniczego, że zamierza wyciąć kilka drzewek. Spodziewał się, że usłyszy coś takiego: "A tnij pan, przecież to pana las...". Tymczasem leśniczy powiedział kategorycznie: "NIE". Jeśli chce ściąć choćby 2 czy 3 drzewka musi wystąpić o pozwolenie do nadleśnictwa, które niekoniecznie musi otrzymać. Z choinkowego prezentu nic zatem nie wyszło.

Inny mój znajomy nabył niedawno w użytkowanie wieczyste niewielką działkę na północy Polski

Historia pewnych drzewek, czyli prawo własności w III RP w praktyce...

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka