Siódme Nie kradnij
2013-04-23 20:35
 Oceń wpis
   

W sobotę, 20 kwietnia 2013 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, pod hasłem Rodzina receptą na kryzys, odbył się Kongres Polskiej Rodziny. Inicjatorem jego zwołania było Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Konferencja zgromadziła przedstawicieli zarówno środowisk naukowych, stowarzyszeń działających na rzecz rodziny, samorządowców z całej Polski, jak również organizacje o profilu ekonomicznym. Fundacja PAFERE była partnerem tego wydarzenia.

Podczas kilkugodzinnego spotkania mówiono między innymi o negatywnych aspektach postępującego wzrostu władzy państwowej biurokracji nad rodziną. Twierdzono, iż państwo posuwa się obecnie nawet do przemocy ekonomicznej wobec rodzin, których opodatkowanie przekracza wszelkie granice. Na ogromny wzrost roli państwa i dyskryminację rodziny wskazał chociażby prof. Michał Wojciechowski, przewodniczący Rady Programowej PAFERE.

Państwo kontra rodzina - relacja z Kongresu Polskiej Rodziny...

 
 
2013-04-12 21:13
 Oceń wpis
   

W roku 2004 Maurice Underwood był tylko człowiekiem z samochodem dostawczym. Przez jakiś czas prowadził małą firmę sprzątającą w Reno, w Nevadzie, potem postanowił założyć własne przedsiębiorstwo transportowe. Był to w sposób naturalny kolejny krok myślał po tym, jak zauważył, że wielu klientów szuka usług przewozowych. Rok później przyszło wezwanie od władz.

Jedna z ciężarówek Underwooda została odnotowana za brak licencji w tym stanie każdy może załadować lub wyładować ciężarówkę, ale wymagane jest specjalne pozwolenie od władz stanu, żeby prowadzić załadowaną ciężarówkę z punktu A do punktu B. Underwood zapłacił mandat i zaczął żmudny proces dostosowywania swojej firmy Man With A Van Moving do prawa stanowego.

Wkrótce przekonał się, że jedyną metodą na zdobycie licencji w Nevadzie jest wypełnienie przepisów, które wymagają, by dowiódł, iż jego firma nie oddziała bezzasadnie i negatywnie na inne, poprzez stworzenie dodatkowej konkurencji.

Jak przepisy licencyjne paraliżują konkurencję

 
 
2013-04-07 17:38
 Oceń wpis
   

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z trzema książkami Ludwiga von Misesa, które ukazały się niedawno również w papierowej wersji w serii Biblioteka PAFERE.

Mentalność antykapitalistyczna, Planowany chaos, Biurokracja to swoisty elementarz uprzedzeń jakie mamy wobec ustroju kapitalistycznego, opis skutków rządowej ingerencji w swobodną wymianę handlową i wreszcie skutki dominacji biurokracji we współczesnym świecie.

Wszystkie trzy książki mogą stać się ważnym orężem w walce o obronę kapitalizmu i wolnego rynku przez niesłusznymi oskarżeniami. Zachęcamy do ich poznania, i jak najszerszego rozpropagowania. Udostępniamy je w najpopularniejszych formatach elektronicznych: PDF, EPUB i MOBI.

Aby otrzymać książki wystarczy wpisać adres mailowy, na który ma zostać wysłana każda z książek. Po chwili książka będzie już czekać w skrzynce pocztowej.

Przygotowanie elektronicznych wydań książek Ludwiga von Misesa zostało sfinansowane z wpływów jakie otrzymała Fundacja PAFERE z wpłat podatników w ramach przekazania 1 proc. na organizację pożytku publicznego. Fundacja PAFERE posiada od 2009 roku status OPP, dzięki czemu można nam przekazać 1 proc. podatku dochodowego. Zachęcamy do przekazywania nam 1 proc. podatku. Wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym nasz numer KRS: 0000278610 (Poznaj szczegóły).

Osoby, które preferują tradycyjną formę czytelnictwa, zapraszamy do zakupu książek w naszym sklepie internetowym. Cały dochód ze sprzedaży materiałów Fundacji PAFERE jest przeznaczany na naszą działalność statutową.

Trzy e-booki Ludwiga von Misesa!

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka