Siódme Nie kradnij
2012-12-16 19:42
 Oceń wpis
   
Tak zwani wykluczeni to ulubiony target wszelkiej maści współczesnych demokratycznych polityków. Im więcej na wykluczonych można zbić kasy i politycznego kapitału, tym coraz to nowe ich rzesze się wymyśla.

 

W III RP mieliśmy nawet swego czasu pełnomocnika wykluczonych. Zbyt wiele to on oczywiście nie zdziałał, bo cóż miałby biedaczysko zdziałać Odegrał określoną rolę polityczną, coś tam pobredził w duchu współczesnej lewackiej nowomowy i zniknął, by objawić się obecnie jako minister zdrowia. Ale walka z wykluczeniem trwa w najlepsze.

Ostatnio natknąłem się na plakat pt. (cytuję z pamięci): Chcemy przeciwstawić się wykluczeniu cyfrowemu. Jego uczestnicy, którzy jakoś tam zostaną do niego zakwalifikowani, mają otrzymać za darmo komputer z dostępem do internetu oraz przejść darmowe szkolenie komputerowe. Program ma być realizowany przy jakże by inaczej wsparciu pieniędzy z Unii Europejskiej w ramach projektu Innowacyjna gospodarka.

Podobne programy realizowane już były w różnych miastach. Jak wieść niesie część komputerów dość szybko trafiała na serwisy aukcyjne. Co niektórzy wykluczeni okazywali się jak widać dość zaradni. Nie jest zresztą tajemnicą, że z pomocy finansowej Unii Europejskiej w wielu krajach korzystają zorganizowane grupy przestępcze, a we Włoszech są to także mafie.....

Walka z wykluczeniem trwa - tym razem cyfrowym

 
 
2012-12-15 22:09
 Oceń wpis
   
Zapraszamy do obejrzenia wykładu posła Piotra Naimskiego "Zagrożenia i wyzwania dla Polski w Unii Europejskiej", wygłoszony w dniu 20 października 2012 roku podczas konferencji PAFERE Liberty Weekend, która odbyła się w sali konferencyjnej Grand Hotelu w Łodzi.
 
PLW 2012 odbywała się pod hasłem "Europa poza Unią? Przyszłość gospodarcza Starego Kontynentu".

Piotr Naimski - Zagrożenia i wyzwania dla Polski w Unii Europejskiej...

 
 
2012-12-08 20:50
 Oceń wpis
   
Zapraszamy do obejrzenia debaty "Czy możliwe jest odejście od modelu welfare state?", jaka odbyła się 8 września 2012 roku w Krakowie podczas konferencji "Państwo opiekuńcze a chrześcijaństwo".

Uczestniczą w niej: Alejandro Chafuen (ATLAS Foundation), Marcin Chludziński (Fundacja Republikańska), Krzysztof Losz (Nasz Dziennik), Krzysztof Budziakowski (Związek Przedsiębiorców Prywatnych). Debatę prowadzi Paweł Toboła-Pertkiewicz (Fundacja PAFERE). Debata odbyła się w sali konferencyjnej firmy "HERBEWO" a jej organizatorem była Fundacja PAFERE.

Czy możliwe jest odejście od modelu welfare state?

 
 
2012-12-02 22:35
 Oceń wpis
   

Zapraszamy do obejrzenia wykładu prof. Grzegorza Kucharczyka pt. "Od strefy wolnego handlu do superpaństwa". Jest to pierwszy z cyklu wykładów, wygłoszonych podczas konferencji PAFERE Liberty Weekend 2012, która odbyła się w dniach 19 - 21 października, w Grand Hotelu w Łodzi.

UE: Od strefy wolnego handlu do superpaństwa...

 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-09-29 16:13
ela.n1 do wpisu:
Wraca temat tak czy nie dla euro
nigdy
 
2015-02-12 09:34
wispawel12 do wpisu:
Kapitalizm pomaga ubogim!
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
 
2015-02-12 09:30
wispawel12 do wpisu:
Obecny system emerytalny jest nie do utrzymania
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
  
 Kategorie Bloga
 
Gospodarka